Театр для дітей та юнацтва. Львів | Концерты, спектакли, экскурсии во Львове. Туры и экскурсии по Украине.

Театр для дітей та юнацтва. Львів


Львівський театр для дітей та юнацтва – це перший дитячий театр, заснований на території України. Він як і раніше є одним з найцікавіших дитячих театрів країни. Зручне облаштування залу дозволяє глядачам повністю перенестися у казковий світ вистави.

Адреса Львівського театру дітей та юнацтва

вул.Гнатюка, 11

Телефон Львівського театру дітей та юнацтва

+38 (032) 2726841, +38 (032) 2727810

Театр для дітей та юнацтва

Театр для дітей та юнацтва був заснований на основі наказу ТЕО Наркомпросу у березні 1920р. у Харкові. На момент відкриття він носив назву «Театр казки». З його відкриттям було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці – театр для юних глядачів.

У створенні театру брали участь мистецтвознавець і драматург О. Білецький, композитори І. Дунаєвський, Д. Ямпольський, художники Б. Косарев, М. Акимов та інші. Згодом в театрі працювали безліч вихованців та соратників Леся Курбаса: Михайло Верхацький, Леонтій Дубовик, Фауст Лопатинський, Володимир Скляренко, Борис Тягно, а потім і їхні учні – Олександр Барсегян, Олексій Ріпко.

З 1923 року театр було перейменовано в Перший державний театр для дітей, а з 1933 року він отримав нову назву – Харківський театр юного глядача ім. М. Горького. Свою теперішню назву театр отримав в 1990 році.

Після років Другої світової війни, в 1944 році театр перевели до Львова у приміщення колишнього єврейського театру.

У львівський період у Театрі для дітей та юнацтва працювали такі відомі режисери як: С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко. Саме в ньому розпочав свій творчий шлях відомий Роман Віктюк.

Читайте также:

Муніципальний театр імені Лесі Українки. Львів

Муніципальний театр імені Лесі Українки – це світ української драматургії у Львові. ...

Театр естрадних мініатюр. Львів

Львівський театр естрадних мініатюр, з назвою "І люди, і ляльки" це театр, у виставах якого приймають участь актори ...

Український драматичний театр ім. Марії Заньковецької. Львів

Український драматичний театр ім. Марії Заньковецької - це один з найулюбленіших театрів не тільки львів'ян, а й інших ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг