Український драматичний театр ім. Марії Заньковецької. Львів | Концерты, спектакли, экскурсии во Львове. Туры и экскурсии по Украине.

Український драматичний театр ім. Марії Заньковецької. Львів


Український драматичний театр ім. Марії Заньковецької – це один з найулюбленіших театрів не тільки львів’ян, а й інших міст України, в яких театр побував на гастролях.

Адреса Українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької

вул. Лесі Українки, 1

Телефон Українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької

+38 (032) 235 55 83

Сайт Українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької

zankovetska.com.ua

Український драматичний театр ім. Марії Заньковецької

Створення драматичного театру у Львові фінансував Станіслав Скарбек. Перша назва театру імені Марії Заньковецької було «Скарбеківській театр». У 1842 році будівництво театру було закінчено. Урочисте відкриття відбулося 28 березня 1842. Театральний сезон був відкритий комедією «Олександра».

Будівля Львівського театру ім. М. Заньковецької на момент відкриття була однією з найбільших у Європі театральних будівель, яка за своїми розмірами поступалося тільки міланському «Ла Скала» і придворному театру у Дрездені.

Після своєї смерті граф Станіслав Скарбек заповів будинок театру місту.

З 1900 до 1939 року в будівлі театру розміщувалася філармонія, а трохи пізніше – кінотеатр. Тільки з 1944 року і до нашого часу в ньому працює трупа театру ім. М. Заньковецької.

Трупа Театру Заньковецької була створена в 1917 році з ініціативи Михайла Грушевського, як український національний театр. Свого часу до складу трупи входили Заньковецька і Саксаганський.

У театрі Заньковецької відбувались не тільки театральні вистави, а й музичні концерти. Наприклад, в 1847 р на сцені театру з шаленим успіхом виступив сам Ференц Ліст, а в 1903 році під його дахом пройшов концерт на честь Миколи Лисенка, під час якого за фортепіано сів сам ювіляр.

У 2002 році Український драматичний театр ім. Марії Заньковецької отримав статус Національного. Вистави театру збирають повні зали глядачів, радують своєю грою жителів і гостей міста. Актори театру завжди гідно представляють Україну на міжнародних театральних фестивалях.

Читайте также:

Театр для дітей та юнацтва. Львів

Львівський театр для дітей та юнацтва - це перший дитячий театр, заснований на території України. ...

Муніципальний театр імені Лесі Українки. Львів

Муніципальний театр імені Лесі Українки – це світ української драматургії у Львові. ...

Театр естрадних мініатюр. Львів

Львівський театр естрадних мініатюр, з назвою "І люди, і ляльки" це театр, у виставах якого приймають участь актори ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг