Домініканський собор. Львів | Концерты, спектакли, экскурсии во Львове. Туры и экскурсии по Украине.

Домініканський собор. Львів


Домініканський Собор – одна з кращих пам’яток Львова, виконаних у стилі бароко. Інша назва Домініканського собору – Церква Пресвятої Євхаристії.

Адреса Домініканського собору:

Площа Музейна, 1

Домініканський собор

Історія Домініканського собору починається в 1749 році, коли на місці старого готичного храму на кошти гетьмана Юзефа Потоцького почалося будівництво монастирського костелу Божого Тіла чину домініканців. Проектом керував талановитий архітектор і військовий інженер Ян де Вітте – комендант Кам’янець-Подільської фортеці.

Над будівництвом храму в різний час працювали різні зодчі. З початку будівництва ним керував М.Урбанік, з 1764 року – К.Мурадович, а в 1792-98 роках К.Фесінгер. Саме в цей період було закінчено скульптурне оформлення фасаду. Двохярусна дзвіниця прибудована до собору за проектом Ю. Захаревича в 1865 році.

Домініканський собор виконаний у стилі пізнього бароко. За своєю формою він нагадує хрест з овальною центральною частиною і двома дзвіницями по боках. Височини костелу надає величезний еліптичний купол.

Позолочені скульптури вівтаря Домініканського собору, створені С.Фесінгером, а також 18 дерев’яних статуй святих домініканського чину, що знаходяться під куполом, відносяться до кращих зразків львівської пластики XVIII століття.

Інтер’єр Домініканського собору прикрашений художніми пам’ятками. У ньому збереглися алебастрові надгробки XVI століття, перенесені з підземель давнього готичного костелу, в тому числі мармуровий надгробок графині Ю.Дунін-Борковська, роботи видатного датського скульптора Б.Торвальдсена. Також у ньому встановлені пам’ятники губернатору Ф.фон Гауеру і відомому польському художнику А.Гроттгеру.

[review] 

Читайте также:

Де прогулятись у Львові

Львів - культурна столиця України, який безсумнівно оточить вас своїми таємницями і бездоганною красою. ...

Львівська копальня кави

Львівська копальня кави - це нова креативна кав'ярня, розташована в книжковому магазинчику на площі Ринок. ...

Собор Святого Юра. Львів

Собор Святого Юра у Львові - це головний греко-католицький собор міста. Довгий час на території собору знаходилася резиденція ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг