Латинський кафедральний собор. Львів
Латинський кафедральний собор – це єдиний собор у Львові, який будувався протягом 100 років і зберіг у собі відбитки всіх будівельних періодів та архітектурних стилів. В архітектурі собору знайшли відображення і готика, і ренесанс, і бароко з класицизмом. Не дивлячись на всі добудови та реставрації, собор є унікальною пам’яткою північноєвропейської цегельної готики.
Адреса Латинського кафедрального собору:
Площа Катедральна, 1.
Латинський кафедральний собор
Будівництво Латинського кафедрального собору було розпочато в 60-х роках XIV століття за наказом Казимира ІІІ Великого. Будівництво здійснювалося згідно з планом архітектора Петра Штехер. Першим будівельником костелу став львівський майстер Ничко.
Спорудження храму було закінчено в 1479-1481 роках і добудовувався він будівельниками з Вроцлава Й.Громом і А.Рабишем. Собор являв собою тринефний костел суворих і простих готичних форм.
У 1493 році Гансом Блехером були зведені хори, чим будівництво храму було закінчено.
У 1527 році у Львові трапилася велика пожежа, під час якого була знищена практично вся готична частина міста. Постраждав і кафедральний собор, особливо вежа і західна сторона.
Відновлювався костел вже в ренесансному стилі. У 1566 році був побудований вівтар у стилі ренесанс, але вже в 1616 році його замінили на новий.
Реставрація в стилі бароко відбувалася в 1760-78 роки. Її необхідність виникла у зв’язку з тим, що собор перебував у дуже плачевному стані. За період реставрації вежа отримала бароковий вигляд, а згодом у храмі встановили бароковий вівтар, роботи коваля Яна Неджвецкі. Саме цей вівтар знаходиться в храмі в даний час.
Латинський кафедральний собор може похвалитися гарною колекцією художніх творів. У ньому збереглися дерев’яні і мармурові вівтарі, ікони, скульптури, надгробки і чудові вітражі. Спеціально для собору в 1839 році був виготовлений орган, який досі радує слух своїм звучанням.