Олеський замок. Львів | Концерты, спектакли, экскурсии во Львове. Туры и экскурсии по Украине.

Олеський замок. Львів


Олеський замок – це найбільш старовинний замок Західної України, а також один з найвідоміших замків Львівщини. Стіни цього замку побачили на своєму віку дуже багато битв і воєн. За право володіти ним велася інтенсивна боротьба між Литовським і Польським королівством. Замок був повністю реставрований, а тепер він виконує роль музею, де зберігаються експонати середньовічного мистецтва.

Де знаходиться Олеський замок

смт. Олесько, Львівська обл.

Олеський замок

Офіційна назва Олеського замку – Замок Даниловичів. Перша письмова згадка про цей замок датується 1327 роком. У польській історії Олеський замок знаменитий тим, що в ньому народився найславетніший король Польщі Ян III Собеський. У день його народження була гроза і коли повитуха поклала хлопчика на мармуровий стіл, то вдарив грім і стіл розколовся навпіл. Тоді стали говорити, що це знак і новонароджений хлопчик буде незвичайною людиною.

Замок складається з двох напівовальних двоповерхових корпусів, стіни якого зведені з каменю і цегли. Навколо замку розбитий дуже красивий парк, в якому встановлені сучасні скульптури та висаджені різноманітні дерева, що роблять паркову зону унікальною і красивою.

Навпроти замку стоїть капуцинський монастир. У його підземеллях здійснювалися поховання ченців, а також там були поховані Северин і Анна Жевуські і їх чотири дитини. Северин Жевуський – це відомий польський магнат, один із власників Олеського замку і засновник монастиря капуцинів.

Після неодноразових нападів татар, будівля Олеського замку опинилась у владі роду Даниловичів. Глава цього роду взявся за реконструкцію замку, а після того, як вона була завершена зіграв там весілля своєї дочки. У 1627 році замок був визволений військами Богдана Хмельницького, а в 1682 році замок був викуплений королем Яном III Собеським. Реставрацією замку і паркової зони займалася його дружина Марія, яка і стала спадкоємицею замку після загибелі короля Яна.

У ХХ столітті стався сильний землетрус, який нещадно пошкодив замок, і перетворив його на руїну. У період 1970-1974 рр. була проведена глобальна реставрація замку. Вона також торкнулася і водойми біля замку, повернувши річку Ліберція в своє русло.

У 1975 році відреставрований Олеський замок був відданий під музей, який дає можливість ознайомитися з великою колекцією старожитностей, колекцією портретів та іншими цікавими колекціями. Серед експонатів замку знаходяться українські ікони, надгробні польські портрети, зразки дерев’яних скульптур, західноєвропейські гобелени епохи бароко і маньєризму та ін.

Читайте также:

Де прогулятись у Львові

Львів - культурна столиця України, який безсумнівно оточить вас своїми таємницями і бездоганною красою. ...

Львівська копальня кави

Львівська копальня кави - це нова креативна кав'ярня, розташована в книжковому магазинчику на площі Ринок. ...

Собор Святого Юра. Львів

Собор Святого Юра у Львові - це головний греко-католицький собор міста. Довгий час на території собору знаходилася резиденція ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг