Порохова вежа. Львів. | Концерты, спектакли, экскурсии во Львове. Туры и экскурсии по Украине.

Порохова вежа. Львів.


Порохова вежа – практично остання з міських оборонних веж, брам і бастіонів, яка збереглася до нашого часу у Львові. Це пам’ятка фортифікаційного будівництва, а також найпотужніша вежа старовинного міста.

Адреса Порохової вежі:

вул. Підвальна, 4.

Порохова вежа

Порохова вежа була побудована з каменю старого міського Арсеналу. Вона входила в зовнішню систему оборони середньовічного міста Львова, захищаючи його від східних завойовників. Вежа була практично непробивним захисним об’єктом, все завдяки товщини її стін, яка складала 2,5-3 метрів. Також стіни були облаштовані бійницями з усіх боків. Порохова вежа призначалася для фронтального і флангового обстрілу противника, а також використовувалася для зберігання зброї та амуніції.

У мирний час в приміщеннях Порохової вежі зберігали зерно і різноманітні товари.

У ХІХ столітті на оборонних валах вежі облаштували парк під назвою «Губернаторські вали». Недалеко від парку розміщувалася резиденція австрійського намісника Галичини.

У 1954 році в Пороховій Вежі було проведено реконструкцію. З 1959 року в ній розмістили правління Львівського відділення Спілки Архітекторів України. З того ж року вхід у вежу стали охороняти два білих мармурових лева ХІХ століття.

У 1973 році була проведена ще одна реставрація, після якої Порохова вежа набула свого сучасного вигляду.

Читайте также:

Де прогулятись у Львові

Львів - культурна столиця України, який безсумнівно оточить вас своїми таємницями і бездоганною красою. ...

Львівська копальня кави

Львівська копальня кави - це нова креативна кав'ярня, розташована в книжковому магазинчику на площі Ринок. ...

Собор Святого Юра. Львів

Собор Святого Юра у Львові - це головний греко-католицький собор міста. Довгий час на території собору знаходилася резиденція ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг