Проспект Шевченка. Львів. | Концерты, спектакли, экскурсии во Львове. Туры и экскурсии по Украине.

Проспект Шевченка. Львів.


Проспект Шевченка – одна з головних центральних вулиць Львова. Будинки на проспекті Шевченка нагадують справжні середньовічні замки.

Перша згадка про цю вулицю зустрічається в письмових джерелах в 1569 році. Тоді проспект Шевченка носив назву вулиця Гарбарська. Назву вулиці дали її мешканці кожум’яки (Гарбари).

У той час вулиця виглядала наступним чином: посеред неї проходило заболочене русло річки Полтви, через яке був прокладений кам’яний місток до сучасної вулиці Фредра, а в кінці проспекту розташовувався невеликий ставок. На самому містку стояла статуя Святого Яна Непомука. Саме на честь нього з початку XIX ст. по 1871 вулиця отримала нову назву – Святого Яна.

З 1871 року нинішній проспект називався Академічної вулицею, а вже з 1955 року до наших часів – Проспект Шевченка.

На проспекті Шевченка розміщується один з найстаріших кінотеатрів міста і найдавніша лазня Львова. В даний час проспект Шевченка дивує гостей міста цікавою обробкою своїх будинків, а також безліччю архітектурних рішень.

Читайте также:

Де прогулятись у Львові

Львів - культурна столиця України, який безсумнівно оточить вас своїми таємницями і бездоганною красою. ...

Львівська копальня кави

Львівська копальня кави - це нова креативна кав'ярня, розташована в книжковому магазинчику на площі Ринок. ...

Собор Святого Юра. Львів

Собор Святого Юра у Львові - це головний греко-католицький собор міста. Довгий час на території собору знаходилася резиденція ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг