Проспект Свободи. Львів | Концерты, спектакли, экскурсии во Львове. Туры и экскурсии по Украине.

Проспект Свободи. Львів


Проспект Свободи – це найбільш красива і престижна вулиця Львова, центр культурного та ділового життя міста. За час свого існування проспект встиг змінити і не одну назву: Нижні вали, вул. Легіонів, Гетьманські Вали, вул. 1-го травня, Адольф Гітлер плац, проспект Леніна і тільки з 1990 року проспект отримав нинішню назву – проспект Свободи.

До 1772 року на місці проспекту Свободи зберігалися оборонні вали міста, а вже після їх ліквідації почав утворюватися сам проспект. На місці західних валів сформувалась парна сторона проспекту і прилеглі площі. Що стосується непарної сторони, то вона залишилася малозаселеною з поодинокими приміськими будиночками.

Свій справжній вид проспект Свободи набув в 1800 році, коли було створено пішохідну алею, що йде вздовж річки Полтви, а вздовж неї посаджено тополі. Вже тоді це було улюблене місце для прогулянок львів’ян.

Наприкінці XIX ст. річку Полтву накрили бетонними склепіннями, посадили велику кількість дерев і квітів. У 1888 році по непарній стороні проспекту було прокладено лінію кінного трамваю, а в 1893 році – лінію електротрамваю.

Головна прикраса проспекту Свободи – це Львівський театр Опери та Балету, зведений у 1900 році. З того часу проспект отримав свою популярність у всій Європі.

В кінці XIX століття на проспекті активно зводять банки, готелі, житлові будинки і перші модні магазини.

На сьогодні Проспект Свободи у Львові, це як Хрещатик у Києві. Все що відбувається місті, відбувається саме на проспекті Свободи.

Читайте также:

Де прогулятись у Львові

Львів - культурна столиця України, який безсумнівно оточить вас своїми таємницями і бездоганною красою. ...

Львівська копальня кави

Львівська копальня кави - це нова креативна кав'ярня, розташована в книжковому магазинчику на площі Ринок. ...

Собор Святого Юра. Львів

Собор Святого Юра у Львові - це головний греко-католицький собор міста. Довгий час на території собору знаходилася резиденція ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг