Собор Святого Юра. Львів | Концерты, спектакли, экскурсии во Львове. Туры и экскурсии по Украине.

Собор Святого Юра. Львів


Собор Святого Юра у Львові – це головний греко-католицький собор міста. Довгий час на території собору знаходилася резиденція митрополитів Української греко-католицької церкви.

Адреса Собору Святого Юра

Площа Св. Юра, 5

Собор Святого Юра

Собор Святого Юра був побудований в 1744-1770 роках. За своїм архітектурним стилем він являє собою класичний зразок архітектури періоду бароко. Будівництво собору починалося за проектом Бернарда Меретина, а після його смерті роботами керував С. Фесінгер.

Оздоблювальні роботи в соборі були закінчені в 1772 р. На фасаді храму знаходяться скульптури роботи Пінзеля. Оздобленням інтер’єру займалися скульптори С. Фесінгер та М. Філевич, а також художники Л. Долинський і Ю. Радивилівський.

На момент свого заснування, храм належав уніатському ордену василіан, а в 1816 році тут розмістився греко-католицький архієпископ. У 1946 собор передали Російській православній церкві. Тільки в 1990 році його знову повернули греко-католицькій церкві, а вже у квітні 1991 в нього повернувся глава церкви кардинал Мирослав-Іван Любачівський.

Навпроти Собору Святого Юра розміщуються палати греко-католицького митрополита, побудовані ще в 1772 році. Навколо палат розкинулися капітульні доми та огорожа з двома воротами. У дворі собору в 1865 році була побудована дзвіниця. Також гордістю собору є сад Святого Юра.

Читайте также:

Де прогулятись у Львові

Львів - культурна столиця України, який безсумнівно оточить вас своїми таємницями і бездоганною красою. ...

Львівська копальня кави

Львівська копальня кави - це нова креативна кав'ярня, розташована в книжковому магазинчику на площі Ринок. ...

Латинський кафедральний собор. Львів

Латинський кафедральний собор - це єдиний собор у Львові, який будувався протягом 100 років і зберіг у собі ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг