Вірменський собор. Львів | Концерты, спектакли, экскурсии во Львове. Туры и экскурсии по Украине.

Вірменський собор. Львів


Вірменський собор – це частинка Вірменії у Львові, а також один з найдавніших храмів старовинного міста. У 2013 році Вірменський собор святкував свій черговий ювілей – 650 років.

Адреса Вірменського собору:

вул. Вірменська, 7

Вірменський собор

Головна святиня вірмен у Львові була побудована в 1363 зодчим Дорхі на кошти багатих вірменських купців – Якова з Кафи і Паноса з Райцараца. Споруда вийшла невеликих розмірів, хрестовокупольна, завершується дванадцятигранним барабаном з шатровим покриттям. У 1437 до собору була прибудована ренесансна аркада, а в 1571 році при ньому зведена вежа-дзвіниця, за проектом архітектора Петра Красовського.

Особливу цінність представляють фрески та вітражі вірменського собору, особливо фрески «Розп’яття», «Таємна вечеря», «Поховання Святого Оділона», створені художником Розеном.

За всі роки свого існування Вірменський собор був духовним й суспільним осередком вірменської громади у Львові. Довгий час при ньому знаходився центр Григоріанського єпископства, безпосередньо підлеглий католикос в Ечміадзині – релігійної столиці вірмен усього світу.

Навколо Вірменського собору розмістився цікавий ансамбль, в який входить: палац архієпископа, монастир бенедикток, вірменський банк, дзвіниця, дерев’яний вівтар з композицією Голгофа і колона з фігурою Святого Христофора.

Читайте также:

Де прогулятись у Львові

Львів - культурна столиця України, який безсумнівно оточить вас своїми таємницями і бездоганною красою. ...

Львівська копальня кави

Львівська копальня кави - це нова креативна кав'ярня, розташована в книжковому магазинчику на площі Ринок. ...

Собор Святого Юра. Львів

Собор Святого Юра у Львові - це головний греко-католицький собор міста. Довгий час на території собору знаходилася резиденція ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг