Міжнародний день захисту персональних даних
Фейсбук, Твіттер, Інстаграм, Вконтакте, Однокласники – зараз практично кожен має сторінку в соцмережах, де кипить віртуальне життя. Створюючи аккаунт у соцмережі, кожен із нас вносить свої дані – ім’я, прізвище, дату народження, номер телефону, а чи замислювалися ви, чи захищена ця інформація? З 28 січня 1981 року – персональні дані під захистом Ради Європи. Саме в цей день було підписано конвенцію «Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних», і цю дату почали називати Міжнародним днем захисту персональних даних або Днем конфіденційності.

І документ, і свято по суті зобов’язали людей уважно, дбайливо ставитись до передачі персональних відомостей стороннім особам. І хоч у 1981 році було ще рано говорити про глобальну комп’ютеризацію та стрімкий розвиток всесвітньої павутини, розробники конвенції ніби у воду дивилися – вона перетворилася на ефективний інструмент захисту персональних даних. Основні принципи системи залишаються незмінними, але рік у рік удосконалюються – посилюються заходи захисту, а також посилюється відповідальність осіб, які мають доступ до персональних даних.
Як же вберегти свою особисту інформацію від недоброзичливців та шахраїв в інтернеті? Декілька простих правил убережуть вас від неприємностей:
- Вибір пароля. Вигадуйте складні, заплутані комбінації, не варто вносити до коду своє ім’я, дату народження – так зловмисникам буде легко його зламати. Найкраще використовувати хаотичний набір цифр та латинських літер. Нікому не повідомляйте номери своїх банківських карток та пін-коди, періодично їх змінюйте, не знижуючи рівня складності.
- Ігнор підозрілих інтернет-ресурсів. Уникайте входу на незнайомі сайти, а тим більше, ні в якому разі не надавайте пароль від іншого облікового запису, не надсилайте СМСки, не телефонуйте за вказаними номерами.
- Встановлення якісного антивіруса. Це дозволить уникнути зараження комп’ютера і як наслідок – витоку інформації з вашої машини.
День конфіденційності святкують зазвичай науковими конференціями, презентацією нових систем захисту електронних даних, але відсвяткувати його можна і без таких заходів. Кожному, хто має свій аккаунт в соцмережах або електронну скриньку, в цей день можна поміняти паролі, або встановити новий антивірусник.