Історія життя Тараса Шевченка цікава і через багато років після його смерті. Здійсніть подорож по знакових місцях: від села, де поет з’явився на світло, до Чернечої гори, де знайшов вічний спокій.
Під час туру ви побачите:
- Хату в с. Моринці, де народився майбутній поет.
- Садибу в с. Кирилівка, де пройшло дитинство Тараса.
- Національний заповідник в Каневі – місце спочинку Шевченка.
Ви дізнаєтеся:
- Як виглядає оспіваний поетом «вишневий садок» біля хати.
- Чому 1000-річний дуб в Будищах називають Шевченковим.
- Де знаходиться наймолодший музей імені поета.
У цей тур варто поїхати для того, щоб:
- Побачити оригінальні речі, які знаходилися в будинку родини Шевченків.
- Подивитися на пам’ятник Катерині Бойко – матері великого Кобзаря.
- Пройнятися атмосферою минулого.
Дата: За запитом, в будь-який день
Програма туру
Місце і час збору групи: г .. Київ, ст. метро «Теремки», 7.00.
Перша зупинка – с.Моринці .
Тут, в 1989 році були відновлені дві селянські хати: будинок Якима Бойка – діда Тараса по лінії його матері, і будинок Копія, в якому півтора року жила родина Шевченків і в якій 9 березня 1814 народився майбутній поет. Обидві хати відновили за малюнками самого Кобзаря та докладного опису шевченкознавства О. Кониського в 1989 р з ретельним дотриманням технології і всіх особливостей народної архітектури, характерної для цієї місцевості. З сусідньої Кирилівки (Шевченкове) в садибу перенесена оригінальні дерев’яні зовнішня комора. У будинках відтворено скромний побут сім’ї Шевченко. Саме за цими хатами Ви побачите той самий «садок вишневий», про який з такою любов’ю писав поет … Встановлено пам’ятник Катерині Бойко, яка тримає маленького Тарасика на руках. Споруджено каплицю.
с. Кирилівка
Однак, дитинство геніального поета українського народу, перш за все, пов’язано з історією садиби в Кирилівці (з 1929 р – Шевченкове), яка була придбана Шевченком в 1816 р у селянина Фоми Тетерюка, коли малому Тарасу було всього два роки. Згодом українці масово почали відвідувати рідну домівку поета в Кирилівці, в зв’язку з чим в 1935 році тут було розпочато будівництво літературно-меморіального музею, який відкрили в 1939 р з нагоди 125-річчя від дня народження Кобзаря. Тут зберігаються оригінальні речі – стіл і лава з дому Шевченко, меблі з маєтку Енгельгардта, різні художні вироби і стародруки, в тому числі і речі, які належали старшому братові поета – Микиті.
с. Будище.
Ви знаєте, де малий Тарас ховав свої малюнки? А 1000-річний дуб в Будищах це пам’ятає … Зростає він у яблуневому саду біля маєтку Павла Енгельгардта. Дуб огороджений, але не має охоронного знака.
Обхват стовбура 8,40 м, а висота його – 20 м. Дупло дуба опломбовано, є підставки під гілки. У народі дуб отримав назву «Шевченківський дуб».
А ще в полі, між селами Шевченкове та Будище, збереглася єдина з 28 вітряних млинів, що існували в Кирилівці з часів дитинства Тараса.
Музей Тараса Шевченка в Мошнах – наймолодший музей Кобзаря. Його відкрили 6 січня 2014. Відкриття приурочили відразу до двох ювілеїв: 60-річчя Черкаської області та 200-річчя Тараса Шевченка. Нинішній музей – це колишній заїжджий двір Нагановського в селі Мошни, де Тарас Шевченко жив кілька днів після звільнення з-під арешту в червні 1859 під час свого третього (і останнього) подорожі по Україні. Від заїжджого двору зберігся житловий будинок. У 2013 році, перед відкриттям музею, в будинку був проведений капітальний ремонт, перекрито дах, підлий бетонний фундамент. Але всі стіни, пороги, перекриття та піч з лежанкою залишилися оригінальними. Збережена і планування будинку. У кімнатах виставлено оригінальні меблі XIX століття, домашнє начиння, вишиті рушники, ікони. Всі будівлі у дворі колишнього заїжджого двору відтворені з описами і малюнками.
У Каневі знаходиться національний заповідник, розташований на Чернечій (Тарасовій) горі , недалеко від Дніпра. Адже саме тут, за бажанням поета, він і був похований в 1861, щоб бачити «… і Дніпро і кручі ..» і чути «як реве ревучий …»
Повернення до Києва.
Додаткова інформація
Вартість туру за 1 чол .: 650 грн.
У вартість туру входить:
- проїзд по маршруту;
- вхідні квитки в музеї;
- екскурсії;
- супровід професійного гіда;
- страховка
Доп. послуги за доп. плату:
- обід (рекомендуємо взяти з собою);
- сувеніри.
Де проходить
Маршрут туру: Київ – Моринці – Шевченкове – Будище – Мошни – Канів – Київ