Всім, хто полонений красою Західної України, присвячується! Екскурсія по Поділлю з відвідуванням стародавніх замків і міст з багатою історією. Ці місця розкажуть вам про історію та культуру України краще будь-яких підручників.
Ми проїде по місту з поетичною назвою Городок, де трапилася одна з перших битв Першої світової війни; заїдемо в курортний Сатанів і познайомимося з його багатими пам’ятками; відвідаємо місце, де готують найсмачнішу борщ в Україні і побачимо ще багато дивовижних місцях. Тут відбилися різні епохи та стилі, але в усьому цьому є одна спільна риса – дивовижний і неповторний шарм Поділля!
Дата: За запитом, в будь-який день
Програма туру
1 день
Прибуття в Кам’янець-Подільський вранці до 06:00 (поїзд з Києва № 139).
Збір групи і відправлення в дорогу. Першими нас вже зачекалися Сутківці. Тут ми познайомимося з унікальною церквою-фортецею Покрова , аналогом якої в світі є лише вежа-донжон в Етампі (Франція), і залишками Сутківських замку XV століття.
Після екскурсії в Сутківцях вирушимо в місто Городок, де крім величного костелу Святого Станіслава ми дізнаємося про одне з перших битв Першої світової війни. Зараз про битву під Городком знають лише нечисленні історики Першої світової війни і місцеві краєзнавці. А сто років тому ця баталія гриміла на всю Російську імперію.
Заселення в готель. Обід.
Далі прямуємо до курортного містечка Сатанів. Свого часу сатанівські зміцнення мало чим поступалися кам’янецьких. А Сатановський замок був найзначнішим серед прізбручанськіх замків. Ми оглянемо залишки замку, з якого відкривається вид на річку Збруч, по якій свого часу проходив старий кордон. У місті побачимо костел Ясногорський Пресвятої Діви Марії побудований на місці старовинного костелу, від якого збереглося старовинне кладовище з пам’ятниками. Міські ворота і оборонну синагогу мавританському стилі початку XVI століття, старовинне єврейське кладовище, пам’ятник Скорботний Ісус 1663, який є найдавнішим в Україні пам’ятником, присвяченим визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького та старовинний Свято-Троїцький монастир XVI століття.
Повернення в готель.
Вільний час. Факультативно у вільний час пропонується похід по екостежкою заповідника “Медобори”.
2 день
Сніданок. Виселяти з номерів і продовжуємо нашу подорож.
Перша зупинка сьогодні – в невеликому селищі, повному легенд. Ми оглянемо руїни Скала-Подільського замку XVI століття і Палацу XVIII століття, побачимо церкву Святого Миколи XIX століття, в якій одружився Михайло Грушевський і старовинний неоготичний Успенський костел XVII століття. А на завершення подорожі нас очікує фото зупинка у сучасного палацу XXI століття, який своїми архітектурними формами нагадує замки над Луарою.
Проїхавши містечко Борщів, названий на честь улюбленого української страви, в честь якого тут щорічно проводять колоритний гастрофестиваль, потрапляємо в Кривче. Тут ми оглянемо залишки замку Концькіх XVII століття і замковий костел, що зберігся до наших днів. І звичайно вирушимо до найвідомішої печері Поділля – Кришталевої . Це одна з найбільших гіпсових печер Європи покрита білими кристалами, багато з яких мають химерні форми і нагадують різних тварин.
Обід.
Далі – потрапляємо в стародавнє місто Чертков , де крім руїн замку XVI століття нас чекає знайомство з містом, в якому побачимо нову і стару ратушу, величний Домініканський костел, який височить над містом і старовинні дерев’яні церкви: Успенська і Вознесенська. Вони, до речі, є найкращим зразком подільської народної архітектури.
Після Чорткова вирушаємо в місто, якого немає – Червоногород . По дорозі в місто оглянемо Михайлівську церквою в селі Товсте, яка своєю неоготичному архітектурою приваблює туристів. І, власне, Червоноградський замок, який зустріне своїми зубчастими готичними вежами, які підносяться на дні гігантського кратера. Ми дізнаємося історію старовинного міста, замку, і палацу XIX століття. Подивимося одну з головних туристичних визначних пам’яток – Джуринський водоспад – найбільший рівнинний водоспад України.
Після водоспаду – їдемо в один з наймальовничіших містечок Поділля – Заліщики, які омиваються Дністром. Які таємниці приховує колишній Австрійський курорт ми дізнаємося під час прогулянки по місту.
Заселення в готель. Вільний час.
3 день
Сніданок в готелі. Виселення з номерів.
Прямуємо в Язловець – колиска польських князів, де оглянемо залишки Язловецького замку XVI століття. Замок вважається “ключами Поділля”. Свого часу він був потужним бастіоном. Які історії приховують ці величні руїни, і з іменами яких відомих людей пов’язані, ми дізнаємося під час екскурсії.
Після Язловця їдемо в місто Бучач . Тут, крім залишків замку, ми побачимо творіння XVIII століття видатного архітектора Бернарда Меретина і скульптора Івана Пінзеля. Серед них: величний Василіанський монастир, Успенський костел і Покровська церква, скульптури Божої Матері та Яна Непомуки. І звичайно Бучацьку ратушу – візитку міста. Місто також славиться Золотий липою і виготовленням коньяку ще з часів панування тут Потоцького.
Обід.
Далі ми відвідаємо руїни Підзамочківська замку , які підносяться над річкою Стрипою і вирушимо до Теребовлі, де на вершині вже добре нам відомих Медобори височить Теребовлянський замок , з якого відкривається неповторний вид на місто . Легенди, таємниці і історію цього древнього міста, ми будемо бачити з стін замку. Як на долоні, вони перенесуть нас подумки в стародавні часи.
На завершення дня нас чекає один з найстаріших міст Тернопільщини – Микулинці, де ми зможемо оглянути залишки замку XVI століття, відомий як єдиний в Україні житловий середньовічний замок. Палац Потоцьких XVI і століття, величний Троїцький костел, і найстаріший діючий пивзавод України “Старий Бровар”.
Трансфер в місто Тернопіль . Рекомендований склад для відправки до Києва №358 (час відправлення 23:44, прибуття в Київ 6:18).
Додаткова інформація
Вартість – 2600 грн. ;
У вартість входить:
- проїзд на автобусі по маршруту;
- проживання в готелі 2 ночі;
- екскурсія в Сутківці;
- екскурсія в Сатанові;
- екскурсія та вхідні квитки в Теребовлі;
- екскурсія в Бучачі;
- екскурсія в Язлівці;
- екскурсія в Червоногороді;
- екскурсія в Чорткові;
- харчування: 2 сніданки, 3 обіди;
- все вхідні квитки згідно програми;
- страховка.
У вартість не входить:
- катання на військовій машині БРДМ в Кам’янці-Подільському – приблизно 250-350 грн. Точну вартість зможе повідомити гід під час туру.
Де проходить
Маршрут: Кам’янець-Подільський – Сутківці – Городок – Кривче – Чортків – Нирків – Заліщики – Бучач – Теребовля – Тернопіль