За один день можна повністю прочитати книгу, зробити генеральне прибирання в квартирі або подивитися чотири фільми. А можна провести день за містом і відкрити нові факти про українську культуру. Наприклад, що Павло Чубинський – не тільки автор національного гімну, а ініціатор експедиції в Антарктику; що Катерину Білокур не прийняли в художню академію, але її картинами захоплювався навіть Пабло Пікассо.
Під час туру ви побачите:
- парк, де розташовувалася родинна садиба Чубинських;
- пам’ятний знак Павлу Чубинському і каплицю Святого Павла;
- музей-садибу Катерини Білокур в селі Богданівка;
- будинок в місті Яготин, де часто гостював Тарас Шевченко;
- картинну галерею, де виставлені роботи українських художників та скульпторів, в тому числі Т. Яблонської, М. Дерегуса, І. Їжакевича, І. Гончара.
Ви дізнаєтеся:
- про життя і діяльності українського поета, вченого і фольклориста;
- про історію та особливості ландшафтного заказника “Хутір Чубинського”;
- про непростий життєвий шлях Катерини Білокур;
- про направлення “наївного живопису” в мистецтві;
- про одне з найвідоміших шевченківських місць.
У цей тур варто поїхати, щоб:
- прогулятися по парку, де ростуть 300-річні дуби;
- асоціювати Чубинського не тільки з національним гімном;
- зрозуміти, як української художниці-самоука вдалося вразити весь світ;
- познайомитися з українським живописом і скульптурою ХХ століття;
- відвідати “Флігель Тараса Шевченка”, де зберігаються давнину з маєтків Кирила Розумовського і князів Рєпніних.
Дата: За запитом, в будь-який день
Програма туру
Місце і час збору групи: ст. метро «Вирлиця», 8.30
Виїзд з Києва на комфортабельному автобусі єврокласу.
Відвідуємо ландшафтний заказник «Хутір Чубинського» . Цей природний парк Створений на місці колишньої садиби Павла Чубинського – українського поета, фольклориста і автора слів гімну України. На честь поета встановлено пам’ятний знак і зведена каплиця Святого Павла. У 1994 році ця територія була оголошена заказником загальнодержавного значення. На території парку збереглися Залишки дубових лісів; тут ростуть дерева, вік яких перевищує 300 років.
Далі за маршрутом – с. Богданівка – мала батьківщина народної художниці України Катерини Василівни Білокур. Ознайомлення з її життєвим шляхом, художньою діяльністю і художніми творами в меморіальному музеї-садибі.
Творчість художниці з села Богданівки належить до найкращих надбань української культури ХХ століття; вона стала предметом вивчення і дослідження мистецтвознавців. Ім’я Катерини Білокур, яка в своїх чудових полотнах втілила невмирущу красу живописної української природи, назавжди вписалося в історію народного мистецтва.
Переїзд в. Яготин. Ознайомлення з експозицією в міській картинній галереї, де зібрані полотна знаменитих художників К. Білокур, М. Глущенко, Т. Яблонської, М. Дерегуса, І. Їжакевич, скульптурні роботи І. Гончара, А. Ковальова, Г . Кальченко і ін.
Відвідування музею «Флігель Тараса Шевченка» , де неодноразово проживав Т. Шевченка під час перебування в Яготині. Зараз в тематичних залах музею виставлено твори українських і зарубіжних художників, а також давнину з маєтків К. Розумовського і князів Рєпніних.
Обід в міському кафе.
Повернення до Києва.
Додаткова інформація
Вартість туру за 1 особу: 580 грн.
У вартість туру входить:
- проїзд в автобусі;
- вхідні квитки в музеї;
- супровід професійного гіда;
- страховка.