10 книг, які обов’язково потрібно прочитати


На сьогоднішній день у світі налічується понад 129 мільйонів книг. Прочитати їх не вистачить життя кількох поколінь. Тому relax) склав для вас список із 10 книг , які обов’язково потрібно прочитати. Знайдіть час – це того варте.

Цезарі політичний детектив

1. Нік Лисицький «Цезарі» (2019!)

За кілька тижнів до виборів таємниче зникає ведучий популярного ток-шоу. Серед підозрюваних – усі кандидати у президенти України. Таке цілком могло б статися і насправді. Але поки що – це лише сюжет політичного детективу “Цезарі”. Динамічна дія книги та детективний сюжет – лише прикриття для тонкої сатири на весь український політикум та пошук відповідей на вічні питання, які давно хвилюють українців.

2. Габріель Гарсіа Маркес «Сто років самотності»

Цей роман колумбійця Маркеса добре відомий у всьому світі. Твір, написаний у жанрі магічного реалізму, перекладено більш ніж 35 мовами. Якщо ви ще не встигли насолодитися рядками книги «Сто років самотності», радимо вам її прочитати. Роман досить великий і складається з двадцяти розділів, що описують довгу історію, закольцовану у часі. Все починається з заснування селища Макондо, а далі автор оповідає про людей, їх долі, розвиток і занепад селища. Не дивлячись на свій обсяг і багато сюжетних ліній, роман читається на одному подиху та неймовірно захоплює.

3. Казки для дорослих дітей.

Серед найкращих зразків світової літератури у нашому списку знайшлося місце і для книги, яка побачила світ у 2015 році. У цій книзі близькі і добре відомі герої в переплетенні з реаліями нашого життя, трансформують жанр казки, фактично створюючи новий напрямок – “казки для дорослих”. Легкий та вишуканий стиль, захоплюючі сюжетні лінії, філософські роздуми над вічними питаннями та несподівані алюзії – все це виділяє “Казки для дорослих дітей” серед сучасної (і не тільки) літератури.

4. Стіг Ларсон «Дівчина з тату дракона»

Цей детективний роман є першою книгою з трилогії Ларсона «Міленіум». Твір починається з того, що журналіст шведського політичного журналу «Міленіум» Мікаель Блумквіст програє судовий позов і має відсидіти у в’язниці три місяці. Але незабаром Блумквіст отримує пропозицію провести досить заплутане розслідування, і він погоджується. З цього моменту починається найцікавіше. У книзі є все: загадки, що вимагають вирішення, вплив грошей, розчарування і любов.

5. Деніел Кіз. «Квіти для Елджернона»/b>

Ця книга — науково-фантастична розповідь про розумово відсталого Чарлі Гордона, який у свої 37 років працює мийником підлоги, і одного разу погоджується взяти участь в експерименті щодо покращення інтелекту. Аналогічний експеримент вже успішно зроблений над мишею на прізвисько Елджернон, то чому б не провести такий же над людиною? Після хірургічного втручання життя Чарлі поступово змінюється, він вчитися читати, писати, стає набагато розумнішими. Але що буде, якщо герой стане розумнішим за професорів, які працювали над його інтелектом? І що буде, якщо Чарлі усвідомлює, що будь-який зліт закінчується падінням, а прогресу властива регресія…

6. Френсіс Скотт Фіцджеральд. «Ніч ніжна»

У романі є дорогі машини, вілли на Лазурному березі та шикарні шовкові сукні. Але при цьому немає щастя. «Ніч ніжна» розповість вам про любовний трикутник, про кохання, силу і слабкість… Також радимо прочитати ще один твір Фіцджеральда, за яким нещодавно було знято черговий фільм, «Великий Гетсбі».

6. Роберт Луїс Стівенсон. «Дивна історія доктора Джекіла та містера Хайда»

Відлуння цієї повісті – тематику двійництва – можна побачити в багатьох фільмах і прочитати в сотнях інших книг. Історія в книзі розповідає про доктора Джекіла, який раптово почав часто замикатися у своєму кабінеті, відмовлятися виходити на біле світло, та, до того ж, звертатися до людей дивним голосом. Водночас у місті з’являється містер Хайд, який спокійно вчиняє злочини і зникає. Радимо вам обов’язково прочитати цю розповідь, написану з відтінком наукової фантастики.

7. Франц Кафка «Перетворення»

Хоч Кафка і не той письменник, твори якого читаються легко, все ж таки вникнути у світ його історій варто. Новела «Перетворення» — на перший погляд, абсурдна, але в результаті логічна розповідь про людську самотність. Одного звичайного ранку молодий Грегор прокидається огидним жуком, страшною гидотою, на яку його рідні бояться і поглянути. Що станеться з героєм далі, краще дізнатися під час читання книги.

8. Грегорі Девід Робертс. «Шантарам»

“Шантарам” – це частково автобіографічний роман: герої книги вигадані, але події реальні. Дія твору розгортається в Індії у 80-х роках минулого сторіччя. Сюжет описує героя, колишнього наркомана та грабіжника, який втік з австралійської в’язниці та потрапив до Бомбею. Там він отримує ім’я “Шантарам”, яке означає “мирна людина”. Що з героєм станеться далі, краще прочитати самому. Книжка цікава.

9. Джером Дейвід Селінджер. «Над прірвою в житі»

У книзі описується історія дорослішання юного максималіста та ідеаліста Холдена Колфілда. Злий, уразливий, дещо дикий, у чомусь заплутаний, щирий і вразливий хлопчик. Чому розповідь про нього може повчити читача? Можливо, показати дійсність, у якій ми й живемо.

10.Оскар Уайльд. “Портрет Доріана Грея”

Книга розповідає про молодого та прекрасного хлопця Доріана, який абсолютно не хоче старіти. Якось талановитий художник Безіл Холлуорд пише неймовірно красивий портрет юнака, подивившись на який Доріан Грей виявляє бажання залишатися вічно молодим, нехай краще вже старіє людина на цій картині. Так і відбувається. З кожним жахливим вчинком Доріана в житті Доріан на полотні стає старішим і потворнішим. Закінчується історія трагічно. «Портрет Доріана Грея» справді варто прочитати, тут добре розкрито психологію нарцисизму.

Друзі, а що робити, якщо всі книги вже прочитані? Тоді саме час вирушити у подорож! Вибирайте тури Україною та екскурсії Києвом і відкривайте для себе дивовижну красу нашої країни.

СВІЖЕ НА ПОРТАЛІ
Парк “Нивки”

Парк "Нивки" - цікаві факти про парк, історія, опис, фото, екскурсії з ...

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Унікальний музей розповість відвідувачам про три кити, на яких стоїть наша культура. ...

Як називається кільце вашої мрії? Основні види найпопулярніших прикрас з камінням

Види кілець з камінням та їх назви. Пропонуємо ознайомитися з головними принципами ...

Как называется кольцо вашей мечты? Основные виды самых популярных украшений с камнями

Иногда бывает так, что вы рисуете в воображении кольцо своей мечты, и ...

Гора Уздихальниця. Лиса гора

Гора Уздихальниця - цікаві факти про пам'ятки, історія, опис, фото, екскурсії з ...

Річка Дніпро

Дніпро - цікаві факти про пам'ятки, історія, опис, фото, екскурсії з відвідуванням ...

Caribbean club

Перед вами іспанська легенда столиці: тут проводяться сальсатеки, з концертами виступають імениті ...

День народження 3 грудня

День народження 3 грудня. Характеристика знаку зодіаку. Особливості характеру та сумісність. Хто ...

День рождения 3 декабря

День рождения 3 декабря. Характеристика знака зодиака. Особенности характера и совместимость. Кто ...

Лиса гора на Видубичах

Лиса гора на Видубичах - цікаві факти про пам'ятки, історія, опис, фото, ...

Читайте також:

Барахолки Києва. Найкращі місця для шопінгу в стилі ретро

Дізнайтесь, де купити старовинні монети, довоєнний патефон, запчастини для «горбатого» «запорожця» та вінтажний одяг за кумедними цінами! ...

Дощ не перешкода! Екскурсії в Києві в негоду

relax) підготував для вас огляд екскурсій, на які можна і потрібно сходити, якщо за вікном погана погода. ...

Кращі гастро-тури по Україні. Куди поїхати любителям смачно поїсти

Хочете яскравих і нових вражень, але не уявляєте своє життя без смачної їжі? Сьогодні ми розповімо вам про ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг