Будинок кіно


Будинок кіно – культова споруда, в якій, зокрема, проводить свою діяльність Спілка кінематографістів України. Грандіозна споруда зі скла та бетону по вулиці Саксаганського давно стала справжньою домівкою для багатьох міжнародних фестивалів. Не оминають своєю увагою це пам’ятне місце й організатори музичних перформансів: вечори тематичної музики з фільмів та інші заходи, що проводяться у чотирьох залах будівлі, вже давно полюбилися шанувальникам культурного відпочинку. І це зрозуміло, адже тут відбуваються одні з найкращих концертів у Києві!

Дом кино

Історія Будинку кіно у Києві

Будинок кіно – відносна молода будівля. З’явилося вона в самому серці Києва лише у 1974 році. Епічна чотириповерхова будівля, збудована в стилі радянського футуризму, відразу переносить на кілька десятків років уперед. Що не дивно: створення будинку кіно доручили відомому українському архітектуру того періоду Федору Боровику, який, зокрема, відомий участю в будівництві міста майбутнього, Славутича, – біля Чорнобильської АЕС.

Аутентичний ресторанчик на другому поверсі, оздоблений бюстом легендарного українського кінорежисера Олександра Довженка, посилює атмосферу культу кіно. А за численними столиками можна побачити відомих і поки не дуже людей у ​​сфері кінематографу: критиків, режисерів, акторів.

Протягом невеликого часу будівля стала справжнім культурним центром із постійною насиченою програмою з виставок, фестивалів, показів авторського кіно та багато іншого. Завдяки відсутності комерційного спрямування Будинок кіно – одне з небагатьох місць в Україні, де можна побачити молоде, експериментальне кіно від молодих українських авторів. Цьому сприяє обладнання – зокрема, є одразу чотири зали – від 50 до 1000 місць.

Фестивальна афіша Києва також не обходиться без Будинку кіно. Цілий розсип кінофестивалів проводиться в його стінах: «Молодість, «Крок», «Покрова» тощо. І не дарма голова спілки кінематографістів Сергій Трімбач сказав так: «Будинок кіно – це як філармонія». Але, крім класичних заходів, тут проходять зустрічі дискусійного клубу «Філософія і кіно», де можна обговорити найжорстокіші теми, пов’язані з сучасним і вітчизняним кінематографом.

На другому поверсі будівлі знаходиться практично секретна афіша концертів, де можна дізнатися про маловідомі або камерні заходи.

А ще кожен киянин із впевненістю скаже, що у Будинку кіно проходять найзнаковіші джазові концерти у Києві! Їм дав притулок найбільший конференц-зал будівлі, і, мабуть, чимало надихнув: левова частка виступів заснована на музичних темах і аранжуваннях OSTів з відомих кінофільмів. А популярність самих музичних програм така велика, що купити хороші квитки на концерти, що проходять у стінах цього закладу – справа непроста і спантеличуватися їм потрібно заздалегідь.

Отже, сьогодні Будинок кіно — одне з найулюбленіших місць для культурного відпочинку не лише у киян, а й у гостей столиці. Адже кіножиття всієї України та відмінний культурний відпочинок починається саме тут!

Поруч знаходиться: Палац спорту, НСК “Олімпійський”, Київський планетарій, ТЦ “Гулівер”, Київський театр оперети, музей “Косий капонір”, парк Шевченка, Червоний корпус університету ім. Шевченка, Синагога Бродського

Станція метро: Палац Спорту

Як дістатися: адреса Будинку кіно

вул. Саксаганського, 6

Додаткова інформація

Сайт: http://www.ukrkino.com.ua/budynok/aboutbudynok/

СВІЖЕ НА ПОРТАЛІ
Центральний будинок художника

Будинок художника – заклад, який відіграє ключову роль у культурному житті Києва. ...

Докер Паб. Docker Pub

Хочете провести час в атмосфері веселощів, випивши пива чи віскі, та ще ...

Ботанічний сад імені А. В. Фоміна

Ботанічний сад імені О. В. Фоміна - цікаві факти про парк, історію, ...

День народження 5 грудня

День народження 5 грудня. Характеристика знаку зодіаку. Особливості характеру та сумісність. Хто ...

День рождения 5 декабря

День рождения 5 декабря. Характеристика знака зодиака. Особенности характера и совместимость. Кто ...

Міжнародний центр культури та мистецтв (ex-Жовтневий Палац)

Міжнародний центр культури та мистецтв (він же – Жовтневий палац) – чудовий ...

Поділ

Поділ - цікаві факти про пам'ятки, історія, опис, фото, екскурсії з відвідуванням ...

Творче об’єднання “Тисячоліття”

Театр «Тисячоліття» – установа, що об'єднує молодих та талановитих ентузіастів, які відчинять ...

День народження 4 грудня

День народження 4 грудня. Характеристика знаку зодіаку. Особливості характеру та сумісність. Хто ...

День рождения 4 декабря

День рождения 4 декабря. Характеристика знака зодиака. Особенности характера и совместимость. Кто ...

Більше цікавих місць:

Центральний будинок художника

Будинок художника – заклад, який відіграє ключову роль у культурному житті Києва. Виставки, концерти, спектаклі – тут ви ...

Докер Паб. Docker Pub

Хочете провести час в атмосфері веселощів, випивши пива чи віскі, та ще й послухавши live-виступи кумирів? Тоді вам ...

Міжнародний центр культури та мистецтв (ex-Жовтневий Палац)

Міжнародний центр культури та мистецтв (він же – Жовтневий палац) – чудовий концертний зал Києва, де відбуваються найзначніші ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг