Місто козацької слави і таємничих історій кохання – Чернігів вразить древньою історією і неймовірною кількістю прекрасно збережених архітектурних пам’яток. Його називають містом легенд, він вважався другим за важливістю (після Києва) містом Київської Русі.
Під час екскурсії ви отримаєте відповіді на масу історичних загадок: наприклад, про яке чернігівському соборі у повісті «Княгиня» Тарас Шевченко, або що подарував Петро I місту за сміливість його жителів, який відомий український гетьман ховав тут свою юну зазноба?
Дата: За запитом, в будь-який день
Відстань від столиці до Чернігова всього лише – 140 км, півтори години в дорозі, і ви на місці. Але спочатку – зупинка в Козельці, невеликому затишному містечку. Тут знаходиться одна з найцікавіших пам’яток Чернігівщини – Собор Різдва Пресвятої Богородиці, описаний Тарасом Шевченком у повісті «Княгиня». Одна з приголомшливих цінностей храму – грандіозний різьблений дерев’яний іконостас, виготовлений з липи і покритий позолотою. Він пережив війни, революції, але залишився цілий і неушкоджений. Є версія, що іконостас виготовлений італійськими майстрами за проектом самого Растреллі. Далі ваш шлях – в сам Чернігів. Під час поїздки гарненько вдивляйтеся в пейзаж, адже саме під Черніговом знімали легендарний фільм «У бій ідуть одні старці».
Місто козацької слави
Сам Чернігів – місто надзвичайно затишний і цікавий. Тут з кожної вуличкою, церквою і будинком пов’язана якась легенда. Екскурсія по місту почнеться зі знайомства з історичним центром Чернігова – Княжою Дитинцем або Валом. Тут і знаходяться основні визначні пам’ятки і пам’ятки архітектури. Колись на цьому місці стояла потужна фортеця, але час нещадно, і саме укріплення не збереглося, залишився лише Вал. На ньому розташовані 12 чавунних гармат, які свого часу подарував місту імператор Петро I, відзначивши таким чином сміливість і мужність чернігівських козаків у Полтавській битві.
Спасо-Преображенський собор, Чернігів
Таємне життя гетьмана
Хочете побачити, як жили гетьмани? На території дитинця є «Будинок Мазепи». З цією будівлею пов’язана найпікантніше історія – подейкують, саме тут ховав від усіх свою коханку Іван Мазепа. Гетьман як зіницю ока берег юну Мотрю Кочубей, яку прокляла власна матір за те, що дівчина закохалася в вбивцю батька.
Тут часто згадують Мазепу, він подарував древньому Борисоглібському собору срібні карбовані царські врата іконостасу. Їх вага – 56 кг, висота – 3 м 45 см. Врата викувані європейськими ювелірами з використанням золота і срібла.
Прогулянка по святих місцях
Після обіду і зігріваючого глінтвейну знайомство з Черніговом продовжиться приємною прогулянкою по Болдиній Горі – парку-пам’ятника садово-паркового мистецтва. Тут знаходяться місця поховання відомих українців: Леоніда Глібова, Михайла Коцюбинського, Миколи Вербицького. На краю схилу – затишна альтанка, поставлена в 1911 році до приїзду імператора Миколи II. Там у монарха була призначена церемонія чаювання, але вона не відбулася, і тепер це улюблене місце закоханих – тут призначають побачення і зізнаються в коханні. На південній околиці Болдиній Гори розташовані Антонієві печери – це земляні споруди, створені монахом Антонієм Преподобним в середині XI століття. Печери з’єднані підземними переходами з Іллінською церквою, їх глибина – від 1 до 12 метрів, і не дивлячись на те, що печерам вже 800 років, вони прекрасно збереглися.
Програма туру
10:00 збір групи і виїзд з Києва.
Зупинка в Козельці, огляд собору Різдва Богородиці.
Переїзд в Чернігів. Оглядова екскурсія в місті Стародавній вал, Будинок Мазепи, Спасо-Преображенський собор, Борисоглібський собор і Колегіум.
Обід.
Продовження екскурсії: Болдина Гора, Троїцький монастир і Антонієві печери.
20:00 повернення до Києва.
Додаткова інформація
Початок: 10:00 Київ, ст.м. “Лісова”
Вартість – 525 грн.
У вартість входить:
- проїзд на автобусі за маршрутом Київ-Козелець-Чернігів-Київ;
- екскурсії за програмою;
- страховка.
Можна замовити додатково:
- обід з глінтвейном.
- вхідні квитки в печери.
Де проходить
Маршрут: Київ – Козелець – Чернігів – Київ