На «Медичної екскурсії» всього за один день ви дізнаєтеся про те, з якими хворобами доводилося боротися городянам з княжих часів до сьогодні, як була організована медична допомога в місті. Ви пройдетеся уздовж старих будівель міста, де раніше працювали клініки, продавалися ліки, лікарі вели прийом хворих. При бажанні можете детально зануритися в історію медицини у відповідному музеї.
Дата: За запитом, в будь-який день
Сьогодні телефон швидкої допомоги знають напам’ять навіть діти. А чи знаєте ви, як надавали першу медичну допомогу сто років тому, коли не було відповідних закладів? Про розвиток медицини в Києві розповість екскурсія по основним «лікарським» місцях міста.
Медичні будівлі Києва
Київ – древня столиця, в якій акумулювалися останні досягнення науки, в тому числі і медичної. Тут жили і працювали видатні лікарі, цілителі, хірурги, епідеміологи, гігієністи. Місто зберіг про них пам’ять – будівлі і садиби, де вони жили або практикували.
Одне з таких будівель – «Столипінський будинок», в якому розміщувалася приватна хірургічна лікарня доктора Маковського. Народна назва будинок отримав після того, як в ньому помер від смертельного поранення Петро Столипін.
Екскурсія розповість і про більш ранньому періоді медицини і аптекарської справи в столиці. Сильний поштовх їх розвитку дали пошуки боротьби з чумою і холерою, які лютували по Європі в XVIII столітті. Тоді для підтримки здоров’я солдатів в Києві була відкрита перша аптека, де чергував лікар. Сьогодні в цій будівлі знаходиться музей. У ньому зібрані експонати зі всієї України, а в підвальному приміщенні обладнано робоче місце алхіміка і відтворена хата знахарки.
Швидка допомога міста
Готельна частина екскурсії присвячена становленню служби швидкої допомоги в Києві. Відкрилася вона в 1902 році і стала четвертою подібною організацією в Європі, якщо не брати до уваги лондонської служби. До цього часу вони вже працювали в:
- Відні;
- Берліні;
- Варшаві.
До того, як відкрилася медична служба, першу допомогу надавав городовий, який доставляв потерпілого в поліцейську дільницю. Там йому виписували супровідну папір, з якої відправляли в Олександрівську лікарню (зараз Центральна клінічна). Але це не гарантувало потерпілому реальної допомоги, так як на всіх там місць не вистачало.
Національний музей медицини України
Завершиться знайомство з лікарської історією міста у Національного музею історії медицини . Ознайомитися з його експонатами ви можете самостійно і не поспішаючи.
Додаткова інформація
Тривалість: 2 години
Вартість для 1 чол.:
- дорослому – 90 грн. (Оплата на місці – 120 грн.);
- дитині до 12 років і пенсіонеру – 80 грн (оплата на місці – 110 грн.).