Фунікулер


Фунікулер – атракціон чи засіб пересування? Можна сказати, що й те, й інше, адже у будні дні він (в основному!) використовується для робочих поїздок від Поштової площі до Михайлівського собору, а у вихідні – доставляє городян та гостей столиці до мальовничого парку Володимирська гірка і численних пам’яток Верхнього міста . Тому якщо у вас виникне питання, де відпочити в Києві, а погода видасться придатною для прогулянок, сміливо їдьте на Поштову площу і заходьте в будівлю з написом «Фунікулер». Упевнені, що таке проведення часу вам сподобається, адже буде не тільки цікаво, але й пізнавально!

Фунікулер фото

Історія фунікулера у Києві

«Михайлівський електричний канатний підйом», – так називався Фунікулер у Києві, – відкрили його 7 травня 1905 року. І з тих пір ця споруда є не лише зручним видом транспорту, що дозволяє легко подолати підйом на крутий дніпровський схил і пуститися в захоплюючі екскурсії по Києву. Це пам’ятка архітектури XIX століття, популярний атракціон та одна з візитівок міста. Що не дивно. Адже свого часу столичний підйомник став другим фунікулером у Російській імперії (перший був відкритий в Одесі трьома роками раніше), а сьогодні уявити культурно-розважальне життя Києва без нього просто неможливо. При цьому мало хто знає, що київському фунікулеру довелося пройти довгий і непростий шлях.

До 1905 року, щоб пройти шлях, яким зараз жваво бігають вагонетки, необхідно було здолати 500 ступенів і 36 прольотів крутих дерев’яних сходів. І хоча важливість такого засобу пересування постійно витала в кулуарах київської влади, ідея побудувати на схилах Дніпра підйомник пролежала “в ящику” цілих двадцять років.

Затримка з пристроєм автомобіля ускладнювалася тим, що пустити за маршрутом традиційний транспортний засіб, – наприклад, трамвай, – було технічно неможливо.

Тим не менш, у 1902 році столичні градоначальники дали зелене світло до початку роботи по зведенню електричного підйомника. У хід пустили проект, поданий ще 1883 року «інженером у квадраті» Артуром Адольфовичем Абрагамсоном. Керівником будівництва став сам витівник, а проектування доручили видатним інженерам А. Баришникову та М. П’ятницькому.

Цікавий факт: За різними відомостями на інноваційний проект було витрачено від 172 000 до 230 000 рублів, що за тими мірками було неймовірною сумою!

Будівництво фунікулера проводилося за гроші Бельгійського акціонерного товариства. Обладнання та візки вагонів було зроблено у Швейцарії. І вже 7 травня 1905 року відбувся випробувальний запуск фунікулера, а наступного дня пристрій ввели в експлуатацію. На той час канатна дорога з’єднувала вулицю Боричів Тік (унизу) та Михайлівську площу (нагорі). Довжина маршруту становила 200 метрів, а два вагони фунікулера вміщали по 70 осіб кожен.

Все змінилося, коли у 1928 році сталася аварія. Стирання тросів загубило обидві вагонетки і дало стимул для капітальної реконструкції всього пристрою.

Старі незручні і вкрай повільні вагони, – швидкість переміщення канаткою становила всього 2 м/с, – замінили на нові. Їх виготовили за спецзамовленням на Київському заводі електротранспорту. Крім того, маршрут витягу продовжили на 40 метрів. Так київський фунікулер поєднав Михайлівську площу та вулицю Сагайдачного, завдяки чому сьогодні відповідь на питання, куди піти в Києві щоб розважитися, не викликає труднощів: звичайно ж, на фунікулер!

Це цікаво: Форми верхньої станції не змінювалися з 1905 року, отже, ми бачимо її у первозданному вигляді. А ось місце розташування та екстер’єр нижньої станції переробляли, хоча загальний ансамбль фунікулера можна сміливо назвати гармонійним.

Апгрейд стався й у ХХІ столітті. Так, з середини жовтня 2013 року закурсував новий вагон – з відремонтованими механізмами та каркасами, безшумними колесами, новим дизайном. За даними КМДА, це була масштабна реконструкція, на яку витратили 430 000 грн із держбюджету.

Цікавий факт: щодня фунікулер перевозить від 10 000 до 15 тисяч пасажирів.

І кошти не були витрачені даремно: на сьогоднішній день фунікулер – це одне з найпопулярніших місць, де відпочити в Києві з дітьми та друзями люблять не лише кияни, а й гості столиці.

Три гривні за вхід, не більше 7 хвилин очікування, лише три хвилини в дорозі. Натомість емоцій та вражень – на роки вперед! Якщо ви все ще думаєте над тим, куди піти в Києві – вибирайте фунікулер, не помилитеся!

Поруч знаходяться: Андріївська церква, Музей однієї вулиці, Гора Уздихальниця, Замкова гора, Музей Десятинної церкви, Пейзажна алея, Пам’ятник “За двома зайцями”, Замок Річарда. Левине серце, Музеї історії України, Річковий вокзал

Станція метро: Поштова площа

Як дістатися: адреса Фунікулера

вул. Сагайдачного, 3

Как посетить? Экскурсии и туры с посещением этой достопримечательности

Оглядові майданчики Києва

Оглядові майданчики Києва – цікаві факти, опис, фото, адреси, екскурсії з відвідуванням оглядових майданчиків Києва. ...

Індивідуальна екскурсія по Києву на ретро-автомобілях

Редакция сайта Relax предлагает вам совершить необычную экскурсию по нашему городу, с профессиональным гидом и...в уникальном ретро-автомобиле. ...

СВІЖЕ НА ПОРТАЛІ
Школа латиноамериканських танців “CubanoBoom”

Школа латиноамериканських танців CubanoBoom у Києві. Відгуки, контакти, адреса, телефони та детальна ...

Студія танців “Тодес”

Студия "Тодес". Школа танцю в Киеве. Отзывы, контакты, адрес, телефоны и ...

Школа танцю “Фіделіо”

Школа танцю "Фіделіо" у Києві. Відгуки, контакти, адреса, телефони та детальна інформація ...

Школа танців “Dance City”

Школа танців "Dance City" у Києві. Відгуки, контакти, адреса, телефони та детальна ...

Зелений бір

Хочеться провести час на природі з рідними чи друзями? "Зелений Бір" - ...

Жіночі кросівки для спортивних та повсякденних образів

Кросівки - стильний варіант не тільки для занять спортом чи пробіжки, але ...

Женские кроссовки для спортивных и повседневных образов

Кроссовки - стильный вариант не только для занятий спортом или пробежки, но ...

Multiplex Lavina Mall

Адреса: вул. Берковецька, 6д (ТРЦ “Lavina Mall”) Телефон: +38 (044) 290-25-35 Сайт: ...

Інтернет-магазин “Grenka”

Інтернет-магазин "Grenka" у Києві. Відгуки, контакти, адреса, телефони та детальна інформація на ...

Кав’ярня-кондитерська “Шоколадний будинок von Kluschke”

Кав'ярня-кондитерська "Шоколадний дім von Kluschke" у Києві. Відгуки, контакти, адреса, телефони та ...

Читайте також:

Ніч в Андріївській церкві

Не впустіть унікальну можливість побувати на пішій екскурсії "Ніч в Андріївській церкві"! ...

Місцями Сили Києва

Київ — місто не тільки прекрасне, але загадкове. Сьогодні мова піде про Добре, про так звані місця Сили. ...

Пікантні історії Києва

Запрошуємо вас на захоплюючу екскурсію Києвом, щоб відкрити для себе нову грань міста — з пікантними нотками романтичного ...

Розробка сайту:

веб-студія Simplify

Просування і розвиток:

діджитал агенція Контент-Маркетинг