Думаємо «гастрономічний тур» – розуміємо Закарпатську область. Багата історія краю не могла не відбитися на кулінарні традиції.
Що таке «гуцульська віагра», гомбовці, кремзлики, палачінта, леквар, чулек? Звідки в місцевій кухні типовий французький делікатес – жаб’ячі лапки? Все це можна буде не тільки дізнатися, а й спробувати!
Дата: За запитом, в будь-який день
Програма туру
1 день
Прибуття в Ужгород о 12:00 (рекомендовані поїзда з Києва № 81, з Харкова № 17). Зустріч з гідом і збір групи на залізничному вокзалі.
Вас чекає прогулянка по Ужгороду «Унгвар – кулінарна столиця» . Ви відвідаєте з екскурсією середньовічний Ужгородський замок і Музей архітектури і побуту, який знаходиться поруч в самій Відьминою ямі. Один з перших музеїв під відкритим небом в Україні. Тут можна побачити старі будинки лемків, бойків, а також населення Закарпаття різного достатку.
Після прогулянки по місту вас чекає обід в кафе традиційної чехословацької кухні.
Трансфер і розміщення в готелі.
Потім ми вирушаємо на дегустацію вин в підвал “Шардоне” , який знаходиться в старому центрі міста. Біля входу в зал можна спостерігати винний прес XIX в. Тут ви продегустуєте відомі сорти вин Закарпаття.
Продовження кулінарної прогулянки в одному із затишних кафе Ужгорода, де ви спробуєте різні сорти кави, який люблять пити ужгородці та дізнаєтеся про історію появи кавовій традиції в регіоні. Якщо для вишуканого гурмана цього буде недостатньо, ви зможете самостійно побувати в Майстерні Карамель , де кожні 2 години проводяться майстер-класи з приготування карамелі . Також тут можна придбати солодощі, які вам найбільше сподобалися.
Вечеря в корчмі «Підкова» в Перечині. Ви спробуєте страви закарпатської кухні: домашні солоні огірки, квашену капусту, мариновані гливи, сало. Нашпиговану і копчену свинину. На закуску вас чекає місцевий делікатес – жаб’ячі лапки з самого Тур’я Ремети. Саме це село зарекомендувало себе в нашій країні як центр вирощування і дегустації жаб’ячих лап. Банош зі сметаною і шкварками, бограч-гуляш – густий суп, який за старих часів готували пастухи на багатті. І карпатський десерт – палачінти з домашнім лекваром. За бажанням ви зможете додатково замовити сливовицю від дядька Михайла.
Повертаємося в Ужгород.
2 день
Сніданок у готелі. На сніданок ви спробуєте закарпатські «гомбовці».
Переїзд в Берегово . По дорозі ми з вами заїдемо в селище Середнє, де ви побачите руїни замку тамплієрів . Замок був заснований тамплієрами ще в XII в. і використовувався як пункт пропуску, а також місце розташування невеликих військових частин.
Потім ви побуваєте в одному з уцілілих винних погребів знаменитого «Винного ряду» – «Старий підвал», якому вже встигло виповнитися 300 років. Знаходиться він в горі, по якій свого часу проходила північна межа Римської імперії. Ви продегустуєте закарпатські сухі марочні вина, які готуються за старими традиціями регіону і витримуються в дубових бочках.
Обід в угорському ресторані.
Переїзд в Мукачево. Ви прогуляєтеся по вулицях міста з екскурсією, відвідайте перлину Закарпаття – замок «Паланок» , який стоїть на вершині давно затих вулкана. Замок оточений безліччю легенд і свого часу він служив не тільки житлом, але і політичною в’язницею.
Після насичення історіями і легендами запрошуємо вас насититися медом в “медовому будинку” . Спробуйте 4 види карпатського меду, Закарпатську медовуху і медовий бальзам, настояний на травах. Всі напої натуральні і не містять штучних добавок. Закарпатські бджілки відрізняються своєю витривалістю при низьких температурах, і високої вологості. Завдяки цим властивостям їм вдається збирати якісний високогірний мед.
Від’їзд групи з Мукачева після 17:30 (поїзда до Києва №81, №45, до Харкова № 45).
Додаткова інформація
Тривалість: 2 дня
Початок: 12:00, Ужгород, ж / д вокзал
Вартість – 1960 грн.
В вартість входить:
- екскурсія по Ужгороду «Унгвар – кулінарна столиця»;
- кулінарна екскурсія в Мукачево;
- транспортні послуги 2 дні;
- проживання в готелі 1 ніч;
- харчування : 1 сніданок + 2 обіди + вечеря;
- страховка.
Чи оплачується додатково:
- вхідні квитки;
- дегустації.
Де проходить
Маршрут: Ужгород – Перечин – Ужгород – Середнє – Берегово – Мукачево